Tłumaczenia pisemne dokumentów języka angielskiego i rosyjskiego. Przysięgłe tłumaczenie ustne z włoskiego, niemieckiego oraz niderlandzkiego. Dobry bardzo tani tłumacz szybki greckiego duńskiego japońskiego wschodniego tłumacz chińskiego zagranicznego, duża agencja profesjonalna atrakcyjna biuro tłumaczeń z Warszawy i okolic Piaseczna. Organizowanie spotkań biznesowych bankietów zagranicznych ukraińskiego również portugalskiego i hiszpańskiego. Tłumacz języka technicznego prawniczego sądowego medycznego specjalistycznego języka książek obcojęzycznych obcokrajowców. Online wysyłka gratis biurowe tłumaczenie na żywo, tłumacz białoruskiego norweskiego i angielskiego. Na dziś tłumaczeń zlecenia symultaniczne i kabinowe, konsekutywne. Węgierskiego łacińskiego, tłumacz przysięgły, ekspresowe zlecenia i szybkie.
O NAS OFERTA CENNIK PROMOCJE PRACA KONTAKT


Język czeski

    Tłumaczenia tekstów przysięgłych i zwykłych języka czeskiego bez względu na trudność tekstu wykonujemy w cenie:
1620 znaków - 47,00 zł
1350 znaków - 41,00 zł (możliwe przy tłumaczeniach powyżej 250 stron).
Należy założyć, że tłumacz wykonuje tłumaczenia ok. 6-9 stron dziennie.

Tłumacz przysięgły opowiada:

Czeski
    Język czeski należy do grupy języków zachodniosłowiańskich i jest używany przez ok. 10 mln Czechów, Morawian i Ślązaków, zamieszkujących Republikę Czeską, gdzie jest językiem urzędowym oraz kilkaset tysięcy osób (niektóre źródła mówią nawet o dwóch milionach) w innych krajach (Słowacja, Austria, Niemcy, Polska, Ukraina, USA).

    Wyróżnia się 4 główne zespoły jego dialektów: czeskie właściwe, hanackie, wschodniomorawskie i laskie.

    Język ten jest na tyle podobny do języka polskiego, że Polacy mogą się w prostych sprawach porozumieć z Czechami bez większych trudności.

    Czesko-słowacka podgrupa etniczno-językowa wyodrębniła się w wieku IX, kiedy to migracje Madziarów odcięły ją od Słowian południowych i spowodowała jej zwrócenie się w kierunku Słowian zachodnich.

    W XIX w. kształtuje się współczesny język literacki (spisovná čeština), do czego przyczynił się znany czeski lingwista Josef Jungmann. Do XVI-wiecznego słownictwa czeskiego, wprowadził on wiele wyrazów gwarowych oraz z innych języków słowiańskich, pochodzenia polskiego lub rosyjskiego.

    Podstawy gramatyki języka czeskiego są podobne. Podobnie jak w języku polskim występuje siedem przypadków rzeczownika. Jednakże ten (nawet w liczbie mnogiej) zawsze pozostaje w swoim rodzaju (on, ona, ono => oni, ony, ona). Znacznie trudniej sytuacja przedstawia się ze składnią (slovosled), która nosi w sobie głębokie znamiona niemczyzny

    Czeskie słownictwo tylko na podstawowym poziomie jest podobne do polskiego. Należy jednak pamiętać, że niektóre wyrazy polskie mogą mieć dla Czechów znaczenie wulgarne (np.: odpowiednik polskiego szukać oznacza w sposób bardzo wulgarny czynność spółkowania), albo też zupełnie inne (np. důvod to nie dowód a powód). W niektórych przypadkach czeszczyzna może słusznie wydawać się podobna do staropolszczyzny i gwary śląskiej.

    Ponadto w języku czeskim nie brakuje kalek językowych z języka niemieckiego, który kiedyś dominował na terenach dzisiejszej Republiki Czeskiej. Dominacja ta, a następnie oczyszczanie języka zastępowaniem obcych słów wyrazami pochodzenia słowiańskiego spowodowały, iż czeszczyzna jest często podobna, pod względem syntaktycznym i słowotwórczym, do języka niemieckiego.
Darmowy słownik językowy on-line:

Tłumaczenie:
dokumentów urzędowych - umowy dowody paszporty prawo jazdy samochodowe (brif) akty małżeństwa urodzeń i zgony, zaświadczenia
więcej >>

Tłumacz w centrum!
    Biuro tłumaczeń zlokalizowane jest w centrum warszawy w śródmieściu przy ul. Stawki niedaleko starego miasta w odległości niecałych 4 km od ścisłego centrum przy biurowcu Intraco - na terenie całej Warszawy oferujemy dowóz gratis w dogodnych godzinach.
więcej >>
Przyjmowanie zleceń / kontakt:
tel. +48 22 831 47 01
mob. +48 501 104 354
fax: +48 22 635 93 88
stawki@pro.onet.pl
Skype: stawki
Tłumaczenia m.in.: angielskiego | białoruskiego | czeskiego | duńskiego | francuskiego | hiszpańskiego | niderlandzki | litewskiego | niemieckiego | norweskiego | portugalskiego | rosyjskiego | słowackiego | szwedzkiego | ukraińskiego | włoskiego | węgierskiego
tłumacz przysięgły w Warszawie Centrum
© by Roksela.com